Azra Galvaniz’ in Değerli Paydaşları,

Çok kıymetli dostlarımız ve çalışanlarımız;

Azra Galvaniz olarak demir çelik sektöründe ülkemizde ve yurtdışında edindiğimiz tecrübeleri İzmir’e taşımaktan mutluluk duyuyoruz. ‘Sürdürülebilir sanayi geleceğe yatırımdır’ sloganı ile giderek büyüyen bir marka olmak için durmaksızın çalışıyoruz. Uluslararası standartlarda sınırsız ve kusursuz hizmet anlayışıyla yürüttüğümüz faaliyetlerimiz ile kendimizi sürekli yenilemeyi ve geliştirmeyi hedefliyoruz.

Sanayi anlayışına farklı bir bakış açısı kazandırmaktan aldığımız motivasyon ile iş süreçlerimizi buna göre planlıyoruz. Bir ağır sanayi kolu olan demir çelik sektöründe ilk kez tesisini sanatla buluşturan bir kuruluş olmak bizim için oldukça önemli. Biz Azra Galvaniz olarak dünyaya bırakacağımız her şeyin bir sanat eseri niteliği kazanmasından yanayız. Çünkü varlığımız ve üreteceğimiz her şeyin bir gün doğaya döneceği bilinci ile yaşıyoruz. Fabrikamızın duvarlarını süsleyen eserler de ana fikir olarak bunu anlatıyor.

Azra Galvaniz olarak, 30 bin metrekarelik alan üzerine kurulu, 6 bin metrekaresi galvaniz holü ve 4 bin metrekaresi çelik işleme servis merkezi olmak üzere toplamda 10 bin metrekarelik kapalı üretim alanına sahip ve 100 bin tonluk sıcak daldırma kapasiteli galvaniz tesisimiz ile Türkiye’nin ilk üçünde İzmir’in ise bu sektördeki en büyük fabrikası olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Doğa ve çevre Azra Galvaniz’ in şirket olarak gelişimde her zaman bir ön şart olmuştur. Bu yüzden temel prensibimiz olan sürdürülebilirliği her alanda ön planda tutuyoruz. Önümüzdeki yılların iş programında ise sürdürülebilirlik adına birçok projeye daha imza atmayı planlıyoruz. 

Sürdürülebilir büyüme stratejilerimiz çerçevesinde ülkemize yatırım yapmaya devam edecek, yurt dışından küresel şirketlerin de ülkemize yatırım yapmalarını teşvik etmeyi sürdüreceğiz. Yeni yatırımlarımızı planlarken çağımızın getirdiği ekonomik, sosyal veya jeopolitik dalgalanmaları başarılı bir şekilde atlatmak için stratejilerimize, risk yönetim sistemlerimize, likidite durumumuza ve teknolojik tüm gelişmelere önem vermekteyiz.

Son teknoloji ürünü bir tesise sahip olmamıza rağmen yetenekli, tecrübeli ve yenilikçi alanında uzman ekibimizden oluşan insan kaynağını en önemli hazinemiz olarak görüyoruz. Bugüne kadar bulunduğumuz bölge ve çevresinde bulunan 350 kişinin istihdamını sağlamaktan mutluluk duyuyor ve alanında uzman kadromuzla Türkiye ekonomisine değer katmanın onurunu paylaşıyoruz.

Bugünden sonra, çıtayı daha da yukarı çıkartarak, yenilikleri ve değişimleri kucaklayarak yolumuza devam edeceğiz. Temel değerlerimize sadık kalmak suretiyle iş süreçlerimizi sürekli olarak yenileyecek ve geliştireceğiz. Ana hedefimiz ise daima sürdürülebilir büyüme olacaktır.

Hepinize saygı, selam ve sevgilerimi sunarım.

Güzel çalışmalarla güzel yarınlarda hep bir arada olmak dileğiyle…

Recep Özekinci
Azra Galvaniz Yönetim Kurulu Başkanı