Enerji Nakil Hatları

Elde edilen enerjinin kontrollü bir şekilde iletilmesi için enerji nakil hatları, elektrik tüketim bölgelerinin yakınına kurulmaktadır. Transformatör istasyonları ile tüketici arasındaki planlı enerji iletimi için açık araziye kurularak, yüksek izolasyonla döşenir. Yüksek ve düşük gerilim taşıma kapasitesine sahip, küçük istasyonlar için orta gerilim hatları kullanılarak, elektrik üretiminde iletken görevi görür.

Azra Galvaniz, 11kV – 400kV arası her türlü enerji nakil hattı ve dağıtım kulelerinin projelendirilmesi ve üretimi ile ilgilenmektedir. Tecrübesi ve deneyimli kadrosu ile çeşitli kule tasarım ve imalat projelerini gerçekleştirmektedir. Uluslararası sertifikalı ve yetkili test istasyonlarında kulelere yük testleri ve müşteri tasarımına göre kule imalatı da isteğe bağlı olarak yapılabilmektedir.

Kuleler, ilgili uluslararası standartlara ve müşteri şartnamesine uygun tam otomasyonlu CNC tezgâhlarda imal edilmekte, galvanizlenmekte, paketlenmekte ve müşterinin istediği şekilde istenilen destinasyona teslim edilmektedir.